Znovín 2013

Uběhl rok a setkání výtvarníků i mistrů pera opět nadešlo. Dne 1 října 2013 jsme se opět všichni setkali díky zásluze Vinařství Znovín, jeho ředitele pana  Ing.Pavla Vajčnera a našeho přítele Zdeňka Hrabici.

Přivítání proběhlo v hotelové restauraci městečka Přímětice u Znojma. Pan Vajčner nás seznámil jak si Znovín stojí a jaká bude úroda. Můžeme se těšit! Ochutnávka letošního  výborného Burčáku doplnila tabuli snídaně. Po snídaní která přišla po dlouhé cestě vhod, jsme si prohlédly památník Prokopa Diviše a následně se přemístili do Znojma.

Na nádvoří Louckého kláštera  jsme přestoupily do vláčku který nás provezl celým historickým centrem města. Cestu nám zpříjemnilo bílé víno a krásné výhledy. Poté následoval přejezd do Sklípku v Šatově kde jsme měli připravený oběd ze kterého vedla přímá cesta na krásnou starobylou vinici Šobes. Na vinici proběhla ochutnávka místních dobrých vín ve společnosti přátel. S podvečerem jsme se vrátily do Znojma kde v Louckém kláštěře jsme si prohlídli naše výtvarná díla která jsou zde umístěna.

Rozlučkový raut před cestou do Prahy nás nasytil a s příjemným pocitem krásného dne jsme odjeli zpět do svých domovů.

Znovíne a Zdeňku Díky.